BIOGRAFIA

Formácia Bod Omylu má na konte dve štúdiové nahrávky, niekoľko singlov a štyri videoklipy. Debutové EP V tichu tvojich slov úspešne nasledoval album Nechaj sa ovládnuť. Rockové základy, na ktorých členovia skupiny vyrástli, sa v ich tvorbe kombinujú s modernými alternatívnymi prvkami. Na koncertoch, ktorých na Slovensku, v Čechách a v Poľsku odohrali už viac ako 200, k tomu chalani pridávajú energický prejav a výborný kontakt s publikom.

Rok 2015 bol pre Bod Omylu prelomový. Na jar si vďaka singlom Cestou ku hviezdam a My verzus My vyslúžili titul „Kapela Týždňa“ na portáloch Bandzone.cz a Interez.sk. Následne sa predstavila na Bažant Majálesoch a absolvovala turné ZA VAMI TOUR 2015. V lete si okrem série vystúpení na podujatiach Funradio Dohoda a Music Summer chalani zahrali aj na jednom z najväčších poľských festivalov Cieszanow Rock Festiwal.

Na jeseň sa hudba kapely Bod Omylu dostáva aj do rotácií regionálnych rádií na Slovensku a v Čechách, ich piesne sa objavujú v relácii Jula Viršíka v Rádiu Slovensko a so singlom Naskoč! sa umiestňujú na prvom mieste v rebríčku Demovnica_FM. V decembri vychádza nový singel Nesmelý ku ktorému je uverejnené lyric video. Po novom roku si Bod Omylu všíma aj dramaturgia relácie RTVS Hudba Made in Slovakia, ktorá skupinu zdieľa na svojich sociálnych sieťach. Na jar 2016 kapela absolvuje úspešné akustické turné a zažíva veľký úspech v Prahe, kde vyhráva eliminačné kolo a postupuje na jedno z najväčších hudobných podujatí v Európe – Woodstock Festival. Bod Omylu sa následne prezentuje na aprílovom Demovnicovom koncerte v Bratislave. Po úspešných vystúpeniach na žilinských Staromestských slávnostiach, Bažant Majálese v Banskej Bystrici a Topfeste kapela zažíva doposiaľ svoje najväčšie pódium na Woodstocku, po ktorom sa naplno zameriava na prípravy materiálu pre septembrové štúdiové práce. V novembri vychádza nový album FENIX, ktorý je podporený koncertným turné a videoklipom k titulnej skladbe. Novú štúdiovku kapely Bod Omylu pokrstila 23.12.2016 na koncerte v domácej Žiline Barbora Švidraňová.

Zobraziť náš príbeh

ĎAKUJEME všetkým, čo pri nás stáli a stoja. Pomáhate nám plniť si sny.

This is error!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.